Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Služba - Mestský podnik StropkovHľadať
 
 

Aktuality

Gabionový múr na cintoríne

Služba, mestský podnik Stropkov v spolupráci s mestom Stropkov stále pracujú na škrášľovaní, modernizácií a zveľaďovaní tohto malého, ale úspešného mesta.

Za posledný mesiac sa nám spoločne podarilo opäť vynoviť ďalšiu časť na Mestskom cintoríne, ktorým je novopostavený gabionový múr tiahnuci sa pozdĺž jestvujúceho oporného múra na cintoríne.  Popri ňom sa vybudoval nový chodník pre návštevníkov tohto pietneho miesta, a vysadili sa nové kvety a rastliny, ktoré ho ozvláštňujú svojou farebnosťou a pestrosťou.

V rekonštrukciach  sa stále pokračuje, tak veríme, že sa Vám táto najnovšia páči, a že sa nám opäť o malý kúsok podarilo pozdvihnúť vážnosť a úctu k tomuto miestu.


 

OTVORENIE LETNÉHO KÚPALISKA V STROPKOVE

Služba, mestský podnik Stropkov prijala veľkú výzvu v máji tohto roku, a to  zrekonštruovať a mať v správe letné kúpalisko v Stropkove.

V spolupráci s mestom Stropkov sme postupne začali s mnohými úpravami. Najprv sa vymenil celý plot na zadnej strane kúpaliska.

Pokladňa spolu s miestnosťou pre plavčíka prešla kompletnou rekonštrukciou. Urobili sa nové šatne pre dámy a pánov s novými odkladacími skrinkami.

Mysleli  sme aj na najmenších, a tak tam možete nájsť úplne nové detské ihrisko s atrakciami, ktoré sme obohatili novou trampolínou na spríjemnenie letných slnečných dní.

Bazén prešiel tiež svojou skrášľovacou procedúrou. Bol opravený a komplet namaľovaný.

Zakúpili sa slnečníky a nové lehátka, ktoré každý návštevník može využiť.

Snažili sme sa urobiť Vám, čo najkrajšie leto, a preto pre ešte vačší dovolenkový pocit sme zabezpečili, ako čerešničku na torte, palmy pri bazéne.

Je za nami kus práce, o to viac sa tešíme na Vašu návštevu.


 

OSLAVA DŇA ZEME

Služba, mestský podnik Stropkov zorganizovala pri príležitosti osvetovej činnosti  výnimočnú oslavu Dňa Zeme pre žiakov IV. ročníka II.ZŠ v Stropkove.

V ranných hodinách sme sa všetci stretli na zbernom dvore, kde sa konala prezentácia techniky a zariadení pri separovaní odpadu. Žiakom bolo vysvetlené, ktorý stroj sa na čo používa, ako funguje proces pri spracovaní biologicky rozložiteľného odpadu, ako sa triedia plasty, papier, kovy a sklo. Žiaci mohli pod dozorom nahliadnúť aj do kabín áut, čo malo veľký úspech.

Následne sme sa presunuli všetci do triedy, kde im bola odprezentovaná zaujímavá prednáška o triedení odpadu, ako sa separuje a prečo je to pre nás dôležité. Deti boli veľmi vnímavé a pozorne počúvali. Na konci prezentácie bol malý kvíz na zopakovanie. Všetky otázky zodpovedali žiaci správne bez najmenšieho zapochybovania. Ako odmenu za svoju šikovnosť a rýchle odpovede dostali malé darčeky. Boli to perá, farbičky, ceruzky, magnetka, reflexný pásik, omaľovánky, osemsmerovka a sladká drobnosť.

Ďakujeme našej OZV NATURPACK, že nám poskytkla viaceré darčeky, ktoré sme mohli žiakom odovzdať, a veríme, že spoločnými silami sme našich šikovných žiakov potešili.

Môžeme povedať, že máme malých odborníkov na separovanie odpadu, ktorí môžu ďalej šíriť získané poznatky, a tak správnym separovaním prispieť k zmenšovaniu skládky komunálneho odpadu.

Túto oslavu krásneho Dňa Zeme sme zavŕšili zasadením lipy na školskom dvore, ktorá bude rásť spolu s nimi.

Veríme, že sa tento deň všetkým páčil, a už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy ďalšej generácií odovzdáme poznatky o správnom separovaní a chránení si Našej Zeme. :)


 

Oprava spevnených plôch areálu Služba, mestský podnik Stropkov

Služba, mestský podnik Stropkov v týchto dňoch dokončila I. a II.etapu ,,Opravy spevnených plôch areálu".

Cieľom rekonštrukcie bolo odvedenie zrážkových a odpadových vôd z areálu a všetkých budov podniku SLUŽBA. Vykonala sa výmena rozvodov vody a ELI, taktiež boli osadené ORL, a následne došlo k vyasfaltovaniu celého areálu podniku.


 

Rekonštrukcia Kaplnky na starom cintoríne

Službe, mestskému podniku Stropkov sa podarilo zrekonštruovať kaplnku na starom cintoríne. Práce sa dostali do konečnej fázy, čomu sa veľmi tešíme. Veríme, že všetká tá námaha a čas boli správne využité, a že zmena sa bude aj Vám páčiť.  

Na kalpnke boli vykonané tieto práce :

 • nasadili sa nové okná a dvere
 • vymenila sa strecha
 • nové rozvody elektrickej energie
 • vymenili sa dažďové zvody
 • okolo kaplnky je urobené nová zámková dlažba
 • vo vnútri sa tiež nachádza nová dlažba
 • zrekonštruoval sa celý strop
 • boli osadené stĺpy verejneho osvetlenia s novými svetlami
 • novopostavený pristrešok pred vstupom do kaplnky s novými schodmi

 


 

Zrekonštruovaný hlavný vchod na futbalovom štadióne

Futbalový štadión v Stropkove prechádza veľkou rekonštrukciou.

Najnovsou zrekonštruovanou časťou je hlavný vstup na futbalovým štadión. Osadili sa nové vchodové dvere, vymenilo sa staré linoleum sa nové dlažby, a samozrejme celý vstup má nové stierky.

Podarilo sa vynoviť šatne, vytvorili sa nové sociálne zariadenia, zrekonštruovala sa fínska sauna, kde bolo vymenené výhrevné teleso vrátane rozvodov. Neodmysliteľnou súčasťou sauny je aj bazén .

V neposlednom rade prešla svojou rekonštrukciou aj tribúna, ktorá už dostala nový nádych. Jej vzhľad úplne zmenilo 1004 ks nových sedadiel a nápis MŠK TESLA STROPKOV.


 

Výsadba stromčekov na cintoríne

Služba, mestský podnik Stropkov sa stále snaží skrášľovať prostredie nášho mesta zeleňou či farebnosťou kvetov.

Preto sme sa rozhodli vysadiť na cintoríne 100 kusov tují, a tak ešte viac dodať tomuto miestu pietny nádych.


 

Úspešná realizácia projektu s názvom ,, Zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov, Stropkov"

 

SLUŽBA, mestský podnik Stropkov pod vedením p. riaditeľa  Ing. Michala Šandrika zrealizovala projekt spolufinancovaný Európskou úniou na základe podpísanej Zmluvy z dňa 19.12.2016 o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, ktorý spočíva v nákupe zariadení na zber a zhodnocovanie BRO a výstavba kompostárne pre mesto Stropkov v katastrálnom území obce Chotča.

Po 3 rokoch práce  sa nám podarilo tento projekt dotiahnuť až do úplného  a hlavne šťastného konca. V druhej polovici roku 2018 nám postupne v daných termínoch prichádzali stroje a zariadenia, ktoré boli predmetom danej zmluvy v rámci projektu medzi ktoré patria :

 • Traktor Zetor Proxima Power
 • MANITOU – teleskopický nakladač
 • Prekopávač
 • Štiepkovač drevnej hmoty
 • MAN – ramenový nakladač
 • Vlečka Fliegel
 • Mercedes-Benz
 • SEKO Samurai 5
 • Kontajnery – 8 ks

 

Príchodom každého stroja či dopravného zariadenia sme vedeli, že sa to blíži k úspešnému koncu dlhej administratívnej práce, ale je to začiatok novej modernejšej a jednoduchšej etapy  v oblasti odpadového hospodárstva.  Boli sme si vedomí toho, že celé mesiace a roky tvrdej práce stáli za ten dobrý pocit, kedy sme mohli zrealizovať pre Vás,  občanov mesta Stropkov niečo, čo opäť zvýši životnú úroveň v našom malom, ale úspešnom meste. Modernou technikou sa oveľa zjednodušila práca spojená s odpadmi, ktorou zároveň šetríme životné prostredie. Záleží nám na čistote mesta a okolia, ktoré sa stále snažíme udržiavať a skrášľovať, a tiež na tom, aby ste Vy ako občania Stropkova takisto mohli využívať služby novopostavenej skládky BRO v Chotči.

Žijeme v dobe, v ktorej ľudský faktor je podpísaný na každoročne narastajúcom znečisťovaní životného prostredia, a to , ovzdušia, vôd, pôdy a pod. Chceme ukázať, že  menšími krokmi v spojení s modernou technológiou môžeme zlepšiť životnú úroveň ľudí, tým že začneme správnym spôsobom využívať poskytnuté možnosti triedeného zberu, a tak prispejeme ku krajšiemu, čistejšiemu a zdravšiemu  prostrediu.

Projekt je zameraný na zvýšenie kapacít triedeného zberu biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu v meste Stropkov a okolí.  Prostredníctvom projektu sa vyriešil nákup potrebných zariadení, najmä zberných nádob na BRO a dopravných prostriedkov na podporu triedeného zberu, ako aj uskutočnenie informačných aktivít na zvýšenie informovanosti obyvateľov v oblasti odpadového hospodárstva a potreby triedenia BRKO.


 

Otváracie hodiny na zimnom štadióne

 

Dňa 11.02.2019 je klzisko z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok

 ZATVORENÉ.

 

Aktuálny týždenný rozpis korčuľovania je k dispozícií na našej internetovej stránke sluzba.stropkov.sk v sekcií Správa športovísk-Zimný štadión, ktorý budeme každý týždeň aktualizovať. Tiež ho nájdete na nástenke pred vstupom na zimný štadión a na facebookovej stránke Zimný štadión Stropkov.

V prípade záujmu objednávky ľadovej plochy nás kontaktujte na tel.č. 0902 397 648

 


 

Otvorenie sezóny na zimnom štadióne 2018/2019

Služba, mestský podnik Stropkov v spolupráci s mestom Stropkov oznamujú obyvateľom mesta a okolia ZAČIATOK SEZÓNY na zimnom štadióne v Stropkove.

Zimná sezóna bude spustená v nedeľu 9. decembra 2018 o 12:00 hod. z dôvodu zhoršených klimatických podmienok - VEREJNÉ KORČUĽOVANIE.

Otvorené bude každý deň, harmonogram objednávok a verejného korčuľovania nájdete na našej internetovej stránke, a na informačnej tabuli v areáli štadióna.

Verejnosť môže rátať so šatňami a bufetom v areáli klziska.

Objednať si ľadovú plochu možete na tel. č +421 902 397 648 u Bc. Anny Hurnej.


 

Pomník nenarodeným deťom

Služba, mestský podnik Stropkov v spolupráci s mestom Stropkov v tomto sviatočnom období, kedy si pripomíname sviatok všetkých svätých, zabezpečili na cintoríne krásny pamätník od Mgr. art. Martina Hudáčka ,, Pomník nenarodeným deťom."

Nájdete ho na cintoríne hneď pri Kaplnke, ktorá prechádza kompletnou rekonštrukciou.

SLOVÁ AUTORA:

POMNÍK NENARODENÝM DEŤOM

Mgr. Art. Martin Hudáček

Vyobrazuje plačúcu matku zranenú potratom a dieťa, ktoré utešuje mamu, aby neplakala. Dieťa je zhotovené z priesvitného materiálu. Cez dieťa prechádza svetlo a pozýva mamu k spáse. Mama prijíma odpustenie od svojho dieťaťa a verí, že Boh jej tiež odpustí. To je dôvod, aby aj ona odpustila sebe. Najťažšie človek odpúšťa sám sebe, pretože čas sa nedá vrátiť späť. Avšak poučený vlastným zlyhaním sa môže zmeniť a začať nový život v pravde a láske.

KROKY NA CESTE K UZDRAVENIU:
1. Prijať pravdu, pretože ona oslobodzuje.
2. Oľutovať hriech z hľbky srdca s predsavzatím, že to už viac neurobím.
3. Odpustiť sám sebe - to znamená poučiť sa z vlastného zlyhania a stať sa odteraz ochrancom života.
4. Prežiť znovuzrodenie cez Božie milosrdenstvo a začať konečne život radosti lásky a pokoja.To, čo bolí, táto krvácajúca rana v srdci, sa od tejto chvíle môže stať prameňom hlbokej duchovnej sily.

Boh je milosrdný a odpúšťa všetkým, ktorí úprimne ľutujú, prosia Ho o odpustenie a začnú nový život. Prijatie Božieho milosrdenstva je cestou k spáse. 


 

Pomník na vojnovom cintoríne

   V týchto dňoch prebiehajú dokončovacie práce na viacerých strediskách, a cintorín nie je toho výnimkou. Pred Anjelskými krídlami na cintoríne sa môžu občania mesta Stropkov a okolia prejsť po novopoloženom trávnatom koberci, ktorý oživil a skrášlil celý pohľad na tieto krídla. Na nich sú osadené tabule s menoslovom padlých vojakov z I.svetovej vojny.


 

Rekonštrukcia Kaplnky sv. Barbory a Kaplnky na starom cintoríne

Cintorín v Stropkove už prešiel mnohými zmenami a rekonštrukciami.

Našou snahou je zveľadiť toto pietne miesto posledného odpočinku, v čo najvačšej možnej miere.

Rekonštrukcia Kaplnky sv. Barbory na novom cintoríne je už kompletná a zahrňa v sebe tieto stavebné práce:

 • kompletná výmena elektroinštalácie,
 • oprava strechy,
 • výmena dlažby,
 • nové maľby
 • výmena sklenných výplní vrátane dverí
 • oddrenážovanie a odvodnenie kaplnky
 • rekonštrukcia sôch sv. Márie, Ježiša a obrazov.

 

Medzi ďalšie zmeny na cintoríne patrí jednoznačne aj rekonštrukcia kaplnky na starom cintoríne. Práce na nej stále pokračujú.

 

Kaplnky sú voľne prístupné verejnosti počas roka od 08:00 - 14:00 hod po dohode s vedúcou Domu nádeje p. Elenou Želizňákovou, tel. kontakt : 0915 903 252.


 

Plot na Mestskom cintoríne

Ďalšou rozsiahlou časťou rekonštrukcie Mestského cintorína je aj úplná výmena starého plota za nové betónové oplotenie, ktoré sa tiahne tak okolo Nového, ako aj okolo Starého cintorína.


 

Rekonštrukcia kaplnky na starom cintoríne

Medzi ďalšie zmeny  na starom cintoríne jednoznačne patrí rekonštrukcia Kaplnky na starom cintoríne.


 

Rekonštrukcia tenisových kurtov

Služba, mestský podnik Stropkov v tomto období pracuje na rekonštrukcií tenisových kurtov v Stropkove. Ukončenie stavebných prác je závislé od klimatických podmienok. 


 

Vodná hmla

Služba, mestský podnik Stropkov v spolupráci s mestom Stropkov zabezpečili ďalší veľmi užitočný prvok pre ľudí v našom meste. Ide o novú vodnú hmlu na námestí SNP v Stropkove. Funguje na báze rozprašovania vodnej pary, čo poskytuje v týchto horúcich letných dňoch dokonale osvieženie pre každého navštevníka mesta. Obyvatelia Stropkova ako aj okolitých obcí či návštevníci z iných miest sa tak môžu prísť schladiť touto novinkou, ktorá slúži od skorého rána až do zotmenia.  Námestie je skrášlené kvetinovými pyramídami, ktoré dotvárajú atmosféru oddychovej zóny mesta.


 

Rekonštrukcia tribúny na futbalovom štadióne

Služba, mestský podnik Stropkov v spolupráci s mestom Stropkov sa postarali o rekonštrukciu celého futbalového štadióna.

Podarilo sa vynoviť šatne, vytvorili sa nové sociálne zariadenia, zrekonštruovala sa fínska sauna, kde bolo vymenené výhrevné teleso vrátane rozvodov. Neodmysliteľnou súčasťou sauny je aj bazén .

V neposlednom rade prešla svojou rekonštrukciou aj tribúna, ktorá už dostala nový nádych. Jej vzhľad úplne zmenilo 1004 ks nových sedadiel a nápis MŠK TESLA STROPKOV.

Práce na tomto športovisku stále pokračujú, aby si všetci futbaloví nadšenci prišli na svoje.

Hlavnou myšlienkou je rozvíjať športového ducha a športové aktivity u mladších, ako aj starších občanov Stropkova a okolia.


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka